Katalogi
Aktualności
Wesołych Świąt 2024!!!
Radosnych, spokojnych, pełnych ciepła Świąt Bożego Narodzenia, wszelkiej pomyślności, sukcesów i wytrwałości w realizacji planów oraz dalszej, owocnej współpracy w nadchodzącym 2025 roku życzy Zarząd i Pracownicy Saaten-Union Polska.
Akcja promocyjna dla gospodarstw rolnych - Wiosna 2025
Zapraszamy serdecznie do udziału w akcji promocyjnej firmy SAATEN-UNION Polska w której zakup minimum 7 jednostek siewnych kukurydzy (wyszczególnionych poniżej odmian) jest premiowany w postaci atrakcyjnych nagród.
NOWOŚĆ: Katalog Kukurydza, Soja, Sorgo, Słonecznik 2025
Szanowni Państwo, Niniejszym publikujemy naszą nową ofertę odmian kukurydzy, soi, sorgo i słonecznika na sezon 2025. Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z nią.
Senior Market Intelligence Manager (m/f/d)
Norddeutsche Pflanzenzucht Hans-Georg Lembke KG is a leading medium-sized plant breeding company with its headquarters on the Baltic Sea near the state capital of Kiel. We have been successfully breeding and marketing highly innovative plant …
NOWOŚĆ: Katalog Jesień 2024
Zapraszamy do pobrania naszego najnowszego katalogu z ofertą zbóż ozimych na sezon 2024. Katalog zawiera opisy, charakterystyki oraz wyniki odmian ozimych Saaten-Union Polska.
Area Manager dla międzyplonów SU Viterra®
Firma Saaten-Union Polska poszukuje na stanowisko:
Area Manager’a dla międzyplonów SU Viterra® na terenie Polski.
Osoba na tym stanowisko będzie odpowiedzialna za opracowywanie i koordynowanie działań sprzedażowych dla mieszanek międzyplonowych…
Żyto hybrydowe - Strategia zapobiegania sporyszowi
Tematyka sporyszu jest dobrze znana wszystkim plantatorom żyta. Nasilenie jego występowania w różnych latach uprawy jest zmienne i zależy od całego szeregu czynników. Głównym z nich jest pogoda, na którą jednak nie mamy wpływu. Niemniej jednak …
NOWOŚĆ: Udana uprawa żyta mieszańcowego - Wskazówki agrotechniczne
Uprawa żyta hybrydowego nie jest wysoce skomplikowana, jednak należy przestrzegać kilku zasad agrotechnicznych. W niniejszej broszurze przybliżamy o czym trzeba pamiętać w trakcie uprawy.
Nowe limity dla zawartości sporyszu w ziarnie - wskazówki dotyczące uprawy.
Limity zawartości sklerocji sporyszu w oczyszczonym ziarnie zostaną ponownie zaostrzone. Ponadto od lipca 2024 r. obowiązywać będą również limity dla alkaloidów wytwarzanych przez grzyba Buławinkę czerwoną, sprawcę sporyszu. Czy będzie miało to wpływ…
Żyto hybrydowe - O czym należy pamiętać przy siewie oraz nieco później jesienią.
Uprawa żyta hybrydowego nie jest taka trudna jak niektórzy mogą sądzić. Warto jednak wziąć pod uwagę pewne kwestie, które odróżniają ją od uprawy żyta populacyjnego (czy innych zbóż ozimych). O tym o czym warto pomyśleć podczas siewu oraz jesiennej …
SU HYCARDI F1 - nowa pszenica hybrydowa w ofercie!
Mimo iż aktualna wiosna zaskakuje nas ilością opadów (lokalnie wręcz zbyt obfitych) to jednak jest ona swoistym ewenementem. Szczególnie jeśli porównany ją do lat poprzednich . Zdążyliśmy się już niestety przyzwyczaić, że coraz częściej dotykają nas …
Słonecznik jako nowa interesująca uprawa w Polsce
Słonecznik pasuje do obecnego krajobrazu, będąc rośliną w pełni dostosowaną do warunków uprawy w Polsce. Jego olbrzymim atutem na zmieniający się klimat jest dużo lepsza tolerancja na suchą i gorącą pogodę niż inne rośliny oleiste. Nic dziwnego zatem…
Pszenica hybrydowa - o czym należy pamiętać przy siewie.
Pszenica mieszańcowa zwana również pszenicą hybrydowa przez ostatnie dwa lata osiągała ponadprzeciętne wyniki w uprawach (w zależności od lokalizacji i sezonu nawet do 130% wzorca!). W bezpośrednim porównaniu z pszenicą populacyjną, nowa generacja …
Hossa czy Bessa? Aktualne trendy i perspektywy rozwój rynku owsa.
Raz na cztery lata odbywa się Międzynarodowa Konferencja Owsiana oferująca unikalną w skali światowej platformę do dyskusji nad pomysłami i zagadnieniami związanymi z tym gatunkiem. Tym razem ze względu na pandemię Covid-19 spotkanie było opóźnione o…
Nowe rejestracje zbóż ozimych w Polsce!
W dniu 21.02.2023 odbyło się posiedzenie Komisji ds. Rejestracji Odmian Roślin Zbożowych COBORU w Słupi Wielkiej. Dzięki pozytywnej ocenie jej członków, zarejestrowano w Krajowym rejestrze w Polsce aż 6 nowych odmian zbóż ozimych Saaten-Union Polska:…
Soja Saaten-Union - Pełen wachlarz odmian!
Dostosowując się do zmieniających potrzeb nowoczesnego rolnictwa, z przyjemnością informujemy, że SAATEN-UNION Polska wprowadza na rynek odmiany soi, które zaspokoją Państwa oczekiwania.
Sorgo - Alternatywna roślina pastewna i bio-energetyczna
Alternatywą dla kukurydzy w płodozmianie pastewnym, przede wszystkim na lekkich i bardzo lekkich glebach może stać się uprawa sorgo. O wzroście popularności uprawy sorgo przemawiają niewątpliwe zalety, wynikające z uprawy tego gatunku. Wielu hodowców…
Słonecznica orężówka: groźny szkodnik soi i innych gatunków uprawnych
W tym sezonie wegetacyjnym nastąpił już nalot groźnego szkodnika soi – słonecznicy orężówki. Jest to obcy gatunek szkodnika dla naszego regionu. Jak się przed nim chronić?
Zboża hybrydowe! W przyszłości hodowla zbóż będzie musiała być bardziej wydajna!
W dzisiejszych czasach hodowcy mierzą się z dwoma wyzwaniami:
więcej ekstremalnych warunków pogodowych a w szczególności okresów suszy oraz zmniejszenie ilości stosowanych środków chemicznych ze względu na wymogi Unii Europejskiej dotyczących …
Na co zwrócić uwagę w uprawie soi? - rekomendacje agrotechniczne
Soja zajmuje na świecie trzecią pozycję po pszenicy i kukurydzy, jesli chodzi o wielkość areału upraw roślin białkowych. Mimo to w Polsce jest ona niedoceniana, gdyż prawie cała dostępna na rynku śruta sojowa jest sprowadzana z zagranicy. Zwiększenie…
Wczesnowiosenne szkodniki zagrożeniem dla wschodów kukurydzy - Prof. IOR – PIB...
Dążeniem każdego plantatora kukurydzy jest uzyskanie jak najwyższych plonów, o jak najlepszych parametrach jakościowych. Bez względu na kierunek uprawy, jednym z czynników decydujących o powodzeniu produkcji jest utrzymanie wcześniej zaplanowanej …
Jak uprawiać kukurydzę – podstawowe informację dotyczące agrotechniki.
Weszliśmy w czas optymalnego terminu siewu dla kukurydzy.
W poniższym artykule opisujemy, jak prawidłowo prowadzić uprawy oraz przechowywac zbiory.
Jak zarobić na uprawie jęczmienia jarego?
Co roku stajemy przed tym trudnym pytaniem, jaki jęczmień jary wybrać do siewu. W Polsce zarejestrowanych przez COBORU jest już ponad 90 odmian. Nie wszystkie są obecnie w obrocie, jednak ich liczba jest ciągle imponująca. Zdecydowaną większość …
Poradnik wideo - Jak odnieść sukces w uprawie jęczmienia jarego?
"Pod wysiew jęczmienia jarego rekomendowane są gleby kompleksu pszennego dobrego i bardzo dobrego. (...) Jeśli nie macie takich gleb, to oczywiście nic straconego, z pomocą przychodzimy my, czyli hodowcy...
Uprawa jęczmienia jarego – wszystko, co trzeba wiedzieć, aby odnieść sukces!
Jaki jęczmień wybrać? To pytanie na początku każdego roku rodzi szereg kolejnych pytań, przed którymi stają producenci chcący optymalnie wykorzystać warunki glebowe, jakimi dysponują w swoich gospodarstwach. Odpowiadamy dziś na kilka z nich …
Owies konsumpcyjny czy owies paszowy? Czym kierować się przy wyborze?
Polska wg. FAO jest jednym z największych producentów owsa na świecie. Wg. najnowszych danych (za 2019), całkowita produkcja owsa w Polsce wynosiła niemal 1,2 mln ton, plasując Polskę na 5 miejscu za takimi potentatami produkcji jak: Federacja …